Home»خیریه کریم اهل بیت علیهم السلام»معرفی خیریه­ ی کریم اهل بیت علیهم السلام

معرفی خیریه­ ی کریم اهل بیت علیهم السلام

2
Shares
Pinterest Google+

خیریه­ ی کریم اهل بیت علیهم السلام شهرستان رشت هم­زمان با سال­روز ولادت با سعادت کریم اهل بیت علیهم السلام در سال 1392 آغاز به کار کرد. این خیریه که زیرمجموعه­ ی مؤسسه­ ی فرهنگی آفتاب نهان است، در راستای بسط و ترویج سنت حسنه­ ی احسان و دستگیری از نیازمندان و مددجویان، در این شهرستان به فعالیت می­پردازد.

نوع حمایت این خیریه به دو دسته­ ی مستمر و مقطعی تقسیم می­شود. حمایت مستمر اختصاص به خانواده­ هایی دارد که از کار افتاده یا بی­ سرپرست هستند و و امکان فراهم کردن زمینه ­ی توانمندسازی برایشان وجود ندارد. اما حمایت مقطعی به دو دسته تقسیم می­شود. نوع اول، حمایت از افراد بی بضاعت جهت راه­ اندازی کسب و کار در زمینه­ ی توانمندی­ هایشان است تا از این طریق، علاوه بر ایجاد زمینه­ ی استقلال مالی نیازمند تحت پوشش، امکان حمایت مالی از سایر نیازمندان فراهم شود. نوع دوم، حمایت از افرادی است که به دلیل پیش آمدن مشکلات و مسائل خاص و مقطعی نظیر ازدواج، بیماری و حوادث، نیاز به کمک فوری دارند که در این شرایط، جهت رفع دغدغه­ های فکری این افراد، کمک­ هایی در قالب بلاعوض یا قرض­ الحسنه پرداخت خواهد شد. از دیگر فعالیت­های پیش روی این مجموعه­ ی خیریه، پیگیری جهت جذب کمک­های ثابت ماهیانه توسط خیرین، هماهنگی با فروشگاه­های بزرگ جهت فروش اقساطی کالا به نیازمندان و جذب موقوفات جهت ایجاد پشتوانه مالی ثابت برای کمک به افراد بی ­سرپرست و از کار افتاده که احتباج به کمک ثابت دارند می­باشد. از اهداف کلان این واحد خیریه در سال­های آینده، راه­ اندازی کارگاه­ها و بنگاه­های اقتصادی جهت جذب نیازمندان جویای کار می ­باشد تا از این طریق، حمایت بهتر و آبرومندانه ­تری از مددجویان به عمل بیاید.

توضیحات ضروری:

  1. تقید به شئونات، آداب و اخلاق اسلامی و شعائر دینی از جمله ویژگی های لازم در معرفی مددجویان و جزء اولویت­های بسیار مهم خیریه می­باشد.
  2. بدیهی است مددجو به افرادی اطلاق می­شود که در عین صرفه­ جویی در هزینه­ های زندگی، درآمدشان کفاف هزینه­ ها را نمی­دهد و با این تعریف، افرادی که دارای وضعیت مالی متوسطی هستند اما به دلیل وجود مخارج زیاد مانند تحصیل فرزندان یا ازدواج آنها قادر به تأمین نیازهای مالی خود نیستند شامل افراد مد نظر مؤسسه می­باشند.
  3. کسانی که به دلیل ول­خرجی و بی مبالاتی در هزینه­ کردن و سوء مدیریت قادر به تأمین هزینه­ ی مورد نیاز خود نیستند، از نظر خیریه­ ی کریم اهل بیت علیهم السلام نیازمند محسوب نمی­شوند و در لیست مددجویان قرار نخواهند گرفت.

 

گزارش عملکرد:

از اولین اقدامات این خیریه، پخش صد عدد قلک جمع­آوری صدقات در بین خانواده­ هایی که با مؤسسه­ ی آفتاب نهان در ارتباط بودند می­ باشد که در تابستان سال 1392 به عنوان اولین فاز اجرایی کار، انجام شد. هم­زمان، اقداماتی در زمینه­ی جمع­ آوری فطریه در پایان ماه مبارک رمضان از میان آشنایان انجام گرفت و سرمای­ی اولیه برای حمایت مستمر از یکی از خانواده­ های نیازمند شناسایی شده، فراهم شد.

ضمناً از آغاز آبان ماه، یکی از خانواده­های نیازمند که نیاز به حمایت مستمر داشتند، تحت پوشش این خیریه قرار گرفتند و ماهیانه مبلغ صد هزار تومان به حساب این خانواده واریز می­گردد.

برای ارتباط بیشتر با خیریه با شماره ی 09365888287   تماس بگیرید.